MAYIS AYINDA EN İYİ HANGİ BALIK OLUR? - ANKARA BALIK RESTORANLARI

blog yazısı ekle !

MAYIS AYINDA EN İYİ HANGİ BALIK OLUR? - ANKARA BALIK RESTORANLARI

Nisan ayı itibarıyla av yasağı başlamış olsa da mayıs ayında balıklar inanılmaz derece çeşitlenmektedir. Karadeniz'deki balıklarda farklı türler ortaya çıkarken özellikle Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgesi'nde inanılmaz bir balık çeşitliliği yaşanmaktadır. Bundan dolayı Ankara balık restoranları için en uygun aylardan birisi mayıstır.

Mayıs ayında Ankara balık restoranı için rezervasyon aldığınızda özellikle levrek sofralarınızda bulunsun diyoruz. Levreğin en lezzetli olduğu dönemlerden birisi mayıs ayıdır. Giderek yağlanmakta ve lezzetlenmekte olan levrek bu dönemde her türlü pişirilebilmektedir. Ancak özellikle kömür ateşinde ızgara levrek harika bir lezzet olarak ön plana çıkmaktadır. Hele ki mayıs ayının güzel atmosferinde açık hava restoranında iseniz değmeyin keyfinize.

Barbunyanın En Lezzetli Olduğu Ay Mayıstır


Halk arasında genellikle barbun diye adlandırılmakta olan barbunya inanılmaz lezzetli bir balıktır. Kırmızı görünümüyle ve az yağlı pişirildiğinde ortaya çıkan kendi yağı ile birlikte son derece lezzetlidir. Barbunya özellikle buğulama olarak pişirildiğinde muhteşem bir koku ile beraber harika bir görünüme de kavuşmaktadır. Ayrıca buğulama pişirilmiş olan barbunun üstüne mevsim otlarını ve taze sıkılmış limonu eklediğinizde tadına doyulmaz.

Mayıs ayında tekir balığı da oldukça lezzetli olmaktadır. Ancak Ankara balık restoranları içerisinde pişirilen iskorpiti de tavsiye ediyoruz. İlk başta görünümü ile beraber size tuhaf gelecek olan İskorpit son derece zor pişirilen bir balıktır. Derisinin özenle ayrılması neticesinde ortaya çıkan etin tadı ise muazzamdır. İskorpit haşlama acılı sos da beraber servis edildiğinde özellikle rakı tutkunları için vazgeçilmez bir lezzettir.

Kuytu Meze Balık

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Mustafa Meyhane

GOP

devamını oku... Adres: Kazım Özalp Mahallesi Kız Kulesi Sokak No:18/1 Çankaya - Ankara

Şairin Yeri

Çankaya

devamını oku... Adres: Yakupabdal Mahallesi Elmadağ Kayak Merkezi Yolu No:1599 Çankaya - Ankara

Meyzende Meyhane

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2866. Sokak 51/A Park Caddesi Çayyolu-Ankara

Rakıcı - Balık Restoranı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Taraça Meyhane

Kızılay

devamını oku... Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Şilingir Meyhane - Balık Restoranı

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara


Farklı Tatları Mayıs Ayında Deneyebilirsiniz


Mayıs ayında havalar giderek ısınmaya başlayınca Akdeniz ve Ege'nin deniz mahsulleri Ankara balık restoranları içerisinde pişirilmeye başlanır. Bundan dolayı havaların bir anda ısındığı mayıs ayında özellikle Mercan ve Mersin balığına da sofranızda yer vermelisiniz. Bir tatlı su balığı olan Mersin balığı sebzeler ile beraber harmanlanarak fazla kurutulmadan sulu bir şekilde pişirildiğinde çok daha lezzetli olmaktadır. Özellikle acı biber ve mevsim yeşillikleriyle beraber servisi tavsiye edilmektedir.

Farklı Deniz Mahsullerine Ne Dersiniz


Havalar ısınınca nasıl yeryüzü canlanıyorsa denizin altı da aynı canlılığı gösteriyor. Bundan dolayı Ankara balık restoranı tercihinizde farklı tatlara da açık olmanız gerekiyor. Kış boyu yediğiniz balıklara ek olarak mayıs ayında eklenen deniz mahsullerine de sofranızdan yer vermenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle pavurya ve karides bu dönemde harika lezzetleriyle sofraya getirilmektedir.

Muhteşem sebzeli pilav ile beraber servise girecek olan deniz mahsulleri tabağı sizi memnun edecektir. Deniz mahsulleri tabağının yanında mevsim sebzelerinden oluşan güzel bir salata yapıldığında tadına doyulmaz bir sofra oluşmaktadır. Istakoz için de en uygun olan aylardan birisi mayıstır. Birbirinden farklı tatları sofranızda mayıs ayında bulmanız mümkün olacaktır.