BALIĞIN PORSİYONLANMASI -ANKARA BALIK RESTORANLARI

blog yazısı ekle !

BALIĞIN PORSİYONLANMASI -ANKARA BALIK RESTORANLARI

Ankara balık restoranları; kişilerin beyaz etin sağlıklı ve bol miktarda tüketilmesinde büyük bir görev üstlenmiştir. Menüdeki tercih edilecek balıklarda tüketilebilecek etli kısım oldukça boldur. Bu durum da balık konusunda oldukça kaliteli hizmet sunulduğunun kanıtıdır.

Balığın rahat tüketilebilmesi için porsiyonlama işleminden sonra masaya getirilmektedir. Yani kılçık, kafa, kuyruk, iç kısmının temizlenmesi gibi işlemlerden geçirilir.

Böylece çocukların da yemesi kolaylaştırılmış olur. Porsiyonlama işlemi balığın tüketilmeyen kısımları ayrılır, dilim veya bölme işlemleri ile parçalanır. Balık pişirmek ve porsiyonlanması profesyonellik gerektirir. Balıklar fileto olarak pişirilir. Daha sonra büyüklüğüne göre bölünür ya da bütün oluşturmak için birleştirilerek bir porsiyon hazırlanır. Balığı dilimlemek yine balığın büyüklüğü sonucunda yapılır. Alabalık gibi balıklar temizlendikten sonra porsiyon haline getirilir.

Porsiyonlama işlemi ile balık fiyatının artması da söz konusu olmaktadır. Ancak tüketilen et miktarının doyurucu ve lezzetli olması ile bu fiyatların orantılı olduğu görülmektedir.

Assos Meyhane - Balık Restoranı

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Aşkabat Cad. (Eski 7. cadde) No: 46/8 Bahçelievler-Ankara

Rixos Grand Ankara - Balık Restoranı

Tunalı

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı. 183 Kavaklıdere-Ankara

Meşrep Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Cad. 3316. sokak Terra Site 2 / 12 Çayyolu - Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Kalispera - Balık Restoranı

GOP

devamını oku... Adres: Kuleli sok. 28/B G.O.P-Ankara

Chef Izakaya

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok 1-G Çumurambar - Ankara

Afitap Meyhane - Balık Restoranı

Tunalı

devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi Tunus Caddesi No:63/B Tunalı-Ankara

Şilingir Meyhane - Balık Restoranı

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara

Köşk Et & Balık Restaurant

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Haymana Yolu 3.km Karşıyaka Mahallesi 634.Sokak No:4 Gölbaşı-Ankara

İhtiyar Balıkçı Et ve Mangal - Balık Restoranı

Öveçler

devamını oku... Adres: Aşağı Öveçler Mah. 1322. Cad. No: 64/1 Öveçler-Ankara

Rakıcı - Balık Restoranı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara


Balığın porsiyonlanması belki basit gibi dursa da aslında iş yemekleri, toplantı, davetlerde hayat kurtaran bir sunum olmaktadır. Çünkü balığın uğraştırıcı olması, yeme de zorluk yaşanması gibi durumlar çoğu zaman balığın tercih edilmemesine neden olmaktadır. Bu durumda sıradan ve doyurucu olmayan diğer seçeneklerden yana tercih yapmak zorunda kalınmaktaydı. Ancak balığın porsiyonlanması ile hem balık etinin bol bol tüketilmesini sağlamakta hem de kısa süre de tüketim kolaylığı sağlamaktadır. Modern hayatın gerekleri olan restoran gibi mekanlar yemek tarzlarında da modernleşme hareketini tetikleyen unsurlardan olmuştur. Restoranlar da gerek menü seçeneği gerekse yemek yeme kuralları ile modern mekanlar haline gelmiştir. İnsanların masa da çatal bıçak ile yiyebileceği yemeklerin yanı sıra balığın da bu araçlar ile yeme haline dönüştürülmesi insanların memnuniyeti ile takdir edilmiştir. Ankara balık restoranları ile müşterilerin tercih ettiği balık türüne ve büyüklüğüne göre uygun porsiyonlama işlemi gerçekleştirilir.

Ankara balık restoranları denize uzak olması balık ve çeşitlerinden, yeme tarzından uzak olarak düşünülebilir. Ancak deneyimli personel ve uzman şefler tarafından başarılı porsiyonlama başta olmak üzere diğer işlemler de gözlemlenmiştir. İnsanların balığa olan özlemi ve lezzetli sunumlar Ankara balık restoranları ile son bulmuştur.

İnsanların beslenme alışkanlıkları son yıllarda değişmiş ve işlenmiş gıdalara olan talepleri artmıştır. Bu durumda insanların yeterli beslenememesi veya sağlıksız beslenmesi sonucunda sağlık sorunları oluşmaya başlamıştır. Ankara balık restoranları ile halkın balık tüketimine teşvik edilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlığının oluşturulması hedeflenmektedir. Sağlıklı, doyurucu ve besin değerlerinin yüksek olması balığın en kaliteli besin maddesi olmasını sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından hafta da en az iki kere balık tüketilmesi önerilmektedir. Yaşam kalitesini artırmak için, sağlıklı bir toplum için bedeninizin sağlığı veya çocuklarınız ile aileniz ile balık tüketimine önem gösterin.