BALIĞIN PORSİYONLANMASI -ANKARA BALIK RESTORANLARI

blog yazısı ekle !

BALIĞIN PORSİYONLANMASI -ANKARA BALIK RESTORANLARI

Ankara balık restoranları; kişilerin beyaz etin sağlıklı ve bol miktarda tüketilmesinde büyük bir görev üstlenmiştir. Menüdeki tercih edilecek balıklarda tüketilebilecek etli kısım oldukça boldur. Bu durum da balık konusunda oldukça kaliteli hizmet sunulduğunun kanıtıdır.

Balığın rahat tüketilebilmesi için porsiyonlama işleminden sonra masaya getirilmektedir. Yani kılçık, kafa, kuyruk, iç kısmının temizlenmesi gibi işlemlerden geçirilir.

Böylece çocukların da yemesi kolaylaştırılmış olur. Porsiyonlama işlemi balığın tüketilmeyen kısımları ayrılır, dilim veya bölme işlemleri ile parçalanır. Balık pişirmek ve porsiyonlanması profesyonellik gerektirir. Balıklar fileto olarak pişirilir. Daha sonra büyüklüğüne göre bölünür ya da bütün oluşturmak için birleştirilerek bir porsiyon hazırlanır. Balığı dilimlemek yine balığın büyüklüğü sonucunda yapılır. Alabalık gibi balıklar temizlendikten sonra porsiyon haline getirilir.

Porsiyonlama işlemi ile balık fiyatının artması da söz konusu olmaktadır. Ancak tüketilen et miktarının doyurucu ve lezzetli olması ile bu fiyatların orantılı olduğu görülmektedir.

Taraça Meyhane

Kızılay

devamını oku... Adres: İzmir 2. Cadde No:34 Kat:2 Kızılay-Ankara

Rakıcı - Balık Restoranı

GOP

devamını oku... Adres: Nenehatun Caddesi No:60-B GOP-Ankara

Kuytu Meze Balık

Tunalı

devamını oku... Adres: Bestekar Cad. 6/D Kavaklıdere, Çankaya - Ankara

Assos Meyhane

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, Aşkabat Caddesi No:46/8 Bahçelievler-Ankara

Safie Meyhane Roof Çankaya

Çankaya

devamını oku... Adres: Çankaya Mahallesi Cinnah Caddesi Nergis Sokak No:11 Çankaya-Ankara

Şilingir Meyhane - Balık Restoranı

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Remzi Oğur Arık Mahallesi Paris Caddesi 49/A Kavaklıdere-Ankara


Balığın porsiyonlanması belki basit gibi dursa da aslında iş yemekleri, toplantı, davetlerde hayat kurtaran bir sunum olmaktadır. Çünkü balığın uğraştırıcı olması, yeme de zorluk yaşanması gibi durumlar çoğu zaman balığın tercih edilmemesine neden olmaktadır. Bu durumda sıradan ve doyurucu olmayan diğer seçeneklerden yana tercih yapmak zorunda kalınmaktaydı. Ancak balığın porsiyonlanması ile hem balık etinin bol bol tüketilmesini sağlamakta hem de kısa süre de tüketim kolaylığı sağlamaktadır. Modern hayatın gerekleri olan restoran gibi mekanlar yemek tarzlarında da modernleşme hareketini tetikleyen unsurlardan olmuştur. Restoranlar da gerek menü seçeneği gerekse yemek yeme kuralları ile modern mekanlar haline gelmiştir. İnsanların masa da çatal bıçak ile yiyebileceği yemeklerin yanı sıra balığın da bu araçlar ile yeme haline dönüştürülmesi insanların memnuniyeti ile takdir edilmiştir. Ankara balık restoranları ile müşterilerin tercih ettiği balık türüne ve büyüklüğüne göre uygun porsiyonlama işlemi gerçekleştirilir.

Ankara balık restoranları denize uzak olması balık ve çeşitlerinden, yeme tarzından uzak olarak düşünülebilir. Ancak deneyimli personel ve uzman şefler tarafından başarılı porsiyonlama başta olmak üzere diğer işlemler de gözlemlenmiştir. İnsanların balığa olan özlemi ve lezzetli sunumlar Ankara balık restoranları ile son bulmuştur.

İnsanların beslenme alışkanlıkları son yıllarda değişmiş ve işlenmiş gıdalara olan talepleri artmıştır. Bu durumda insanların yeterli beslenememesi veya sağlıksız beslenmesi sonucunda sağlık sorunları oluşmaya başlamıştır. Ankara balık restoranları ile halkın balık tüketimine teşvik edilmesi ve sağlıklı beslenme alışkanlığının oluşturulması hedeflenmektedir. Sağlıklı, doyurucu ve besin değerlerinin yüksek olması balığın en kaliteli besin maddesi olmasını sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından hafta da en az iki kere balık tüketilmesi önerilmektedir. Yaşam kalitesini artırmak için, sağlıklı bir toplum için bedeninizin sağlığı veya çocuklarınız ile aileniz ile balık tüketimine önem gösterin.