Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI

 • KULLANIM KOŞULLARI
 • GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
 • AYDINLATMA METNİ
Tanımlar:
a) Site: Ziyaret etmekte olduğunuz İşbu internet sitesi.
b) Hizmet Sağlayıcı: Genel merkezi Ankara Ticaret Odasına kayıtlı, Mersis No: 22504974432800001 ve şirket merkezi Ahi Mesut Mah. 1789 cad. No:7 Daire:26 Etimesgut Ankara adresinde bulunan Saba Grup Bilişim Teknolojileri'dir. Bundan böyle "Veri Yöneticisi" olarak anılacaktır.
c) Kullanıcı/lar, Ziyaretçi/ler: Kullanım Koşullarını kabul edip, Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulmakta olan Site hizmetlerini kullanan ve Site'yi ziyaret ederek Site içindeki sayfaları ve formları kullanan, mesaj gönderen ve/veya Siye'ye üyelik kaydı gerçekleştirmiş tüm kişilerdir.
d) Mekan/lar: Site içerisinde sayfaları bulunan mekan/işletme/salon vb yerlerdir.
e) Profil/ler: Site içerisinde Mekanların çalışanları, sektör içindeki çalışanlar ve Site'ye üye olmuş Kullanıcıların tümüne ait Site'de oluşturulan sayfalardır.
f) Bilgi/ler: Mekanlara ait Site'de yayınlanan iletişim bilgileri, görsel, video, yazı, açıklama, blog yazıları, hizmetler, özellikler vb. Ayrıca, Profillere aitiletişim bilgileri, görsel, video, yazı, açıklama, blog yazıları, hizmetler, özellikler, özgeçmiş vb.

KULLANIM KOŞULLARI

A. Genel Hükümler

Kullanım Koşulları, bir ek sözleşmeye gerek kalmadan ve imzalanmasına gerek olmadan Kullanıcı için geçerli ve bağlayıcıdır.

Mesaj, Teklif, Fiyat İsteği Gönderme Formları ve Kişisel Bilgilerinizin Mekanlarla Paylaşımı

1.Site içerisindeki sayfalardan Mesaj Gönder, Fiyat/Teklif Al, Fiyat Al, Teklif Al vb butonlara/linklere basarak açılan formlarda girdiğiniz tüm kişisel bilgileriniz (ad, soyad, telefon, e-mail, semt seçimi, mesajınızın içeriği vb tüm bilgiler) ilgili formda seçtiğiniz semt ve o semte Site yönetimi tarafından belirlenen site içinde tanımlı olan yakın semtlerdeki tüm mekanlarla paylaşılır.

2.Belli bir Mekan sayfasından ilgili form doldurulmuş olunsa dahi o mesaj kullanıcının seçmiş olduğu semt ve yakın semtlerindeki tüm mekanlarla paylaşılır.

3.Bu Mekanların listesi ve yakın semt seçimleri Site'de her zaman ziyaretçilere haber vermeksizin değişiklik gösterebilir. Mesajı atan Site Kullanıcısı mesajının ve bilgilerinin gönderildiği mekan listesini göremez. Mesajının sadece ilgilendiği semt ve o semte yakın olan diğer semtlerdeki (Site yönetimi tarafından belirlenir ve haber verilmeksizin değiştirilebilir) Mekanlara gideceğini kabul etmiş sayılır.

4.Mesajın paylaşılacağı Mekanların sayısı ve listesi her zaman ziyaretçiye haber verilmeden değişebilir. Ve bu Mekanların tümünden telefonla aranabileceğini, e-mail, SMS, whatsapp vb iletişim kanalları ile kendisine bu mekanların tümünün ulaşabileceğini kabul etmiş olur.

5.Mekanlar bu iletişim bilgilerini kullanarak ilgili Kullanıcı'nın sorusunu cevaplayabilir, ancak uzun süreli olarak reklam vb çalışmalarında bu iletişim bilgilerini kullanarak tanıtım yapamaz.

6.Bu mesajlar mesaj ziyaretçi tarafından gönderildiği anda Mekanlar ile paylaşılır. Ziyaretçi mesajı gönderdikten sonra mesajı iptal etmek isterse Site'ye iletişim kanallarından sadece telefon ederek ulaşması durumunda mesajı Site yönetimi tarafından 2 gün içinde veritabanından silinebilir. Ancak bu süreler içerisinde mesajı okuyup başka bir yere not almış olabilecek olan Mekanlar tarafından ziyaretçi aranmaya devam edilebilir. Bu konuda Site'nin yapabileceği bir engelleme/tedbir/geri alma gibi bir yöntem maalesef bulunmamaktadır. Ziyaretçinin Site aracılığı ile Mekanlara ilettiği bilgilerini Site mesaj ilgili Mekanlara ulaştıktan sonra takip edemez, değiştiremez, Mekan mesajı ve bilgileri başka bir yere not aldıysa silemez. Site sadece Ziyaretçinin talebi üzerine mesajı veritabanından silebilir.

7.Ziyaretçi mesajını atarken tüm bunları kabul etmiş sayılır.

B. Hizmetlerin Türleri ve Kapsamları

 1. Hizmet Sağlayıcı aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:
  1. Site'de Mekanların tanıtımlarını yapan sayfalar açar ve Mekanlardan alınan Bilgileri bu sayfalarda yayınlar.
  2. Mekanların bu sayfalarındaki Bilgiler Mekanlar tarafından Site'ye sağlanır. Mekanlar istedikleri zaman kendilerine özel olan Yönetim Panellerinden bu Bilgilerini değiştirebilir, güncelleyebilir ve yeni Bilgiler ekleyebilirler. Bu Bilgiler Mekanlara ait olup, Mekanların Bilgilerinden kaynaklı herhangi bir sorun ve yasal/cezai durumdan Mekanlar sorumludur. Site bu bilgilerden yasal/cezai sorumlu tutulamaz.
  3. Kullanıcılar Site içerisindeki sayfalardan Mekanlara Mesaj, Teklif, Fiyat Alma isteği göndermek için formları kullanabilir. Bu formlardaki Kullanıcının girdiği tüm Bilgiler ve ilgili mesaj birden çok Mekan ile paylaşılır. Ve Mekanlar tarafından Kullanıcıya telefon, email, sms, whatsapp vb kanallardan geri dönüş yapılabilir. Kullanıcı kendisine mesajı gönderirken tam olarak sayısını ve listesini bilmediği birden çok Mekandan geri dönüş yapılabileceğini kabul etmiş sayılır. Hizmet Sağlayıcı bu mesajlar sonucu Mekanlar ile Kullanıcılar arasındaki iletişime dahil olmaz. Bu nedenle bu karşılıklı iletişim sonucu yaşanacak yasal/cezai durumlarda taraf ve sorumluluk sahibi değildir. Site'nin amacı belli konularda bilgi isteyen Kullanıcıların sorularını ve iletişim bilgilerini Kullanıcıların istekleriyle Mekanlarla paylaşmakla sınırlıdır.
  4. Siteden verilen hizmetler ücretsizdir. Siteye Kullanıcı olarak kayıt olma, Mekanlara mesaj atıp Mekanlardan bilgi isteme vb hizmetler ücretsizdir.
  5. Mekanların Site'ye üye olması ücretlidir. Ancak, belli şartlarda denem amaçlı olarak ücretsiz olarak da üyelik gerçekleştirilebilir.
  6. Hizmet Sağlayıcı, Site kapsamında verilen hizmetlerin herhangi birini ücretli hale getirme hakkını saklı tutmaktadır.
  7. Hizmet Sağlayıcı, kendi elinde olmayan nedenlerden dolayı hizmetlerin verilmesinde yaşanacak aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
C. Mekanlar ve Profiller ile İlgili Bilgilerin Eklenmesi

 1. Mekanların Site içindeki tüm Bilgileri Mekanlar tarafından Site'ye verilir. Ve ilk üyelik esnasında Site editörleri tarafından Site'ye girişleri yapılır.
 2. Mekanlar istedikleri zaman kendilerine özel olan Yönetim Panellerinden bu Bilgilerini istedikleri zaman değiştirebilir, güncelleyebilir ve yeni bilgiler ekleyebilirler.
 3. İşbu Bilgilerin yasal, cezai vb tüm sorumluluğu Mekanlara aittir.
 4. Mekanlar tarafından Mekan sahipleri, çalışanları, görevlileri hakkında Site'de yer alan Profil sayfalarına bu kişilerin bilgileri eklenebilir, değiştirilebilir, güncellenebilir, silinebilir yada silinmesi, eklenmesi ve güncellenmesi amacıyla Site'ye bilgi verilebilir. Mekanlar bu kişilerden Site'de Profillerinin yaratılması için izin aldığını kabul eder. Mekanların istekleri doğrultusunda bu Profil Bilgilerini Site editörü de Site'ye ekleyebilir. Bu kişilerin Mekanlar tarafından verilen Bilgilerinden ve Site'de bu kişilere ait Bilgilerin olmasından kişilerden izin alarak ekletmekten veya silmekten Mekanlar sorumludur, Site bu konuda yasal/ceazi sorumluluk kabul etmez. Site bu Bilgileri ve Profilleri Mekanların istekleri haricinde kendisi eklemez, değiştirmez, güncellemez ve silmez. Mekanların Site'deki üyelikleri bittiği zaman bu kişilerin Bilgilerini ve sayfalarını Site'den kaldırmak veya Site'ye kişilerin sayfalarını bildirerek Site'den sildirtmek Mekanların sorumluluğundadır. Mekanlardan veya ilgili kişilerden bir istek gelmediği durumlarda bu kişilerin Profilleri Site'de yayınlanmaya devam eder.
 5. Ayrıca, kişiler kendi istekleri ile de Site'ye üye olup kendilerine Profil sayfaları oluşturabilir ve sayfalarına Bilgi ekleyebilir, silebilir, değiştirebilir. İlgili Profillerin tamamiyle Siteden silinmesi için kişiler Site ile irtibata geçebilirler.
 6. Bu madde kapsamındaki Profil sayfalarından ve içindeki tüm Bilgilerden kaynaklı olarak Site yasal/cezai sorumluluk kabul etmez, yasal ve cezai yükümlülüğü bulunmaz.
 7. Mekanların veya Kullanıcıların Site'ye eklenmesini isteyerek Site'ye gönderdikleri videolar, Site editörü tarafından öncelikle Site'nin sahip olduğu Youtube kanalına eklenir. Sonrasında Site'ye Youtube linki verilecek video eklenir. Mekanların veya Kullanıcıların Site'den kayıtlarının silinmesi durumunda Youtube'a Site tarafından eklenen videolar silinmez. Youtube da bulunan bu videoların tüm yasal/cezai sorumluluğu ilgili Mekan veya Kullanıcıya aittir. Site bu kapsamda yasal/cezai sorumluluk kabul etmez.
 8. Site'de Kullanıcılar Mekanlarla ilgili yorum yapabilir. Ve bu yorumlar Mekanların sayfasında görünebilir. Site'de Mekanlarla ilgili yapılan yorumlar Mekanlar tarafından kendi yönetim panellerinden görülebilir ve uygun görülmeyen yorumların Site'deki sayfalarında görünmesi/görünmemesi Mekanlar tarafından seçilebilir/engellenebilir. Site bu yorumları yayınlamadan önce bir değerlendirme ve onaya tabi tutmaz. Bu yorumlarla ilgili Site yasal ve cezai sorumluluk kabul etmez.
 9. Bilgiler, görüşler ve yorumlar kanunlara ve sosyal yaşam kurallarına aykırı olamazlar. Ayrıntılı olarak, müstehcen, küfür ve hakaret içeren ifadeler kullanmak, lakap takmak, özel ve ailevi yaşamla ilgili bilgiler vermek, suç işlendiğine dair iddiada bulunmak, ırksal, inançsal, etnik, vs. farklılıklara dayanarak şiddet ve nefret çağrısında bulunmak yasaktır.
 10. Kullanıcılar ve Mekanlar eklediği bilgilerin doğruluğundan ya da üçüncü kişilerin haklarını ihlal edip etmediğinden bizzat ve münhasıran sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder. Site bu konularda yasal/cezai olarak sorumluluk kabul etmez.
 11. Hizmet Sağlayıcı, Kullanım Koşullarını veya kanunları ihlal eden görüş ve bilgilerin yayınlanmalarını reddetme ve halihazırda yayınlanmış olanları silme haklarına sahiptir. Ancak, Mekanların sayfalarındaki Bilgiler ve Kullanıcıların yorumlarından bizzat ve münhasıran yasal ve cezai olarak ilgili Mekanlar ve Kullanıcılar sorumludur.
 12. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcılar veya Profil sahipleri tarafından girilen Bilgiler, görüşler ve yorumların içeriklerinden sorumlu tutulamaz.
 13. Mekanların ya da başka Kullanıcıların yorumlarını ya da sair değişkenlerini manipüle etmesi ve/veya kendi profiline, kendi Mekan sayfasına, başka Mekanların sayfalarına yorum yap(tır)ması kesin şekilde yasaktır.
 14. Kullanıcılar ve Mekanlar kendi Profillerinde ve sayfalarında, ya da başkalarının Profillerinde ve Mekanların sayfalarında hiçbir şekilde gerçeğe aykırı isnatlarda bulunamaz.
D. Hizmet Sağlama Sözleşmelerinin Yapılmaları ve Feshedilmeleri İle İlgili Şartlar

 1. Site'yi ziyaret eden veya üye olan Kullanıcı bu işlemi gerçekleştirmekle işbu Kullanım Koşullarının hükümlerini kabul etmekte ve bu hükümlere uyacağını taahhüt etmektedir.
 2. Kullanıcı Site'ye üye olmuşsa üyeliğini silebilmek için Site ile iletişim kurması gerekmektedir.
 3. Kullanıcı tarafından girilen bilgilerin doğruluğu konusunda şüphelerin ortaya çıkmaları halinde Hizmet Sağlayıcı bu bilgilerin doğruluğunu teyit eden uygun belgelerin ibraz edilmelerini talep edebilir.
 4. Kullanıcı, Siteye üyelik işlemi gerçekleştirildiğinde kayıt formunda bulunan Kullanıcıya ait kişisel bilgilerin ve bunlar tarafından oluşturulan Profillerde yayınlanan bilgilerin ve Site içindeki mesaj formlarından gönderilen bilgilerin işlenmesine izin vermiş olmaktadır.
 5. Siteye üye olmak ve/veya Site içerisindeki formları kullanarak mesaj göndererek Kullanıcı,
  • Kullanım Koşullarının içeriğinin tamamını okuduğunu ve kabul ettiğini beyan etmekte,
  • İşbu Kullanım Koşullarının hükümlerine uygun olarak kişisel bilgilerin işlenmesini ve Bilgilerinin Profilinde yayınlanmasını kabul etmekte,
  • Kayıt formuna ve Profil sayfasına girdiği Bilgilerin doğru olduklarını beyan etmekte,
  • Kayıt formunda, Profilinde belirttiği cep telefonu numarasına sistem mesajları, Sitenin çalışmasındaki aksaklıklarla ilgili mesajlar, Kullanım Koşullarında değişikliklerle ilgili bildirimler, yeni fonksiyonlarla ilgili bilgiler ve ticari bilgilerin gönderilmesini kabul etmektedir.
  • Site'ye üyeliğini gerçekleştiren ve/veya Site'deki mesaj formlarını kullanarak mesaj atan tüm Kullanıcılar Site tarafından kendisine e-mail veya cep telefonundan SMS, Whatsapp vb uygulamaları kullanılarak veya telefon edilerek veya ve her türlü elektronik ileti yoluyla reklam, tanıtım, Site üyesi Mekanların reklamları, duyurular, kampanyalar, etkinlikler vb ile ilgili bildirimleri almayı kabul etmektedir.
 6. Birden fazla Hesap açılmasına izin verilmemektedir.
 7. Hesabın üçüncü şahısların erişimine açılması yasaktır.
 8. Üçüncü kişilere ait hesaplardan yararlandırmak yasaktır.
 9. Sözleşme, süresiz olarak yapılmaktadır.
 10. Kullanıcılar veya Mekanlar, Site ile iletişime geçerek hesaplarını, Profil ve Mekan sayfalarını sildirerek işbu sözleşmeyi feshedebilir. Kullanıcı ve Mekanların Profil ve Mekan sayfaları siteden silinir. Ancak Site'ye yüklenmiş olan videoları ve blog yazıları silinmez. Videoların ve blog yazılarının açıklama kısmında Mekanın veya Kullanıcının adı girilmemişse bu aşamadan sonra ilgili sayfalarda Mekanların ya da Kullanıcıların isimleri gözükmez.
 11. Hizmet Sağlayıcı, Kullanıcının veya Mekanın eylemleri kanunlara ve Kullanım Koşullarına aykırı veya Sitenin itibarını zedeleyecek nitelikteler ise hesabı silmek suretiyle sözleşmeyi feshetme hakkını saklı tutmaktadır.
 12. Hizmet Sağlayıcı, hizmetlerde, araçlarda ve Sitenin çalışma şeklinde değişiklikler yapma, veri tabanlarında bulunan bütün bilgileri silme, faaliyetlerine son verme, Site haklarını devretme ve Siteyle ilgili, kanunlara uygun her türlü işlemi gerçekleştirme haklarını saklı tutmaktadır. Kullanıcı, belirtilen işlemlerle ilgili olarak Hizmet Sağlayıcıdan herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz.
E. Sorumluluk

 1. Hizmet Sağlayıcı; Kullanıcı veya Mekanlar tarafından Siteye yerleştirilen Bilgilerin ve materyallerin içerik ve yapılarıyla ilgili herhangi bir yasal/cezai sorumluluk almamaktadır. Kullanıcı veya Mekan,eklediği tüm bilgilerin doğruluğundan ya da üçüncü kişilerin haklarını ihlal edip etmediğinden bizzat ve münhasıran sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 2. Kullanıcı veya Mekanlar, Sitedeki eylemlerinden dolayı ortaya çıkabilecek zararlardan ve kanuna aykırı eylemlerinden tamamıyla sorumludur. Bu eylemlere sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile doğru olmayan bilgilerin verilmesi, mesleki sırların veya başka sırların açıklanması, kişisel hakların veya telif haklarının veya benzer hakların ihlal edilmesi ve ilan/reklam yasağı da dahildir.
 3. Hizmet Sağlayıcı, Sitenin kullanımının ve sağladığı Hizmetlerden yararlanılmasının ortaya çıkarabileceği risklerin sadece Kullanıcıya veya Mekanlara ait olduklarını açık ve net bir biçimde belirtmektedir. Siteye yerleştirilen bilgiler ve materyaller ve ayrıca Site aracılığıyla tedarik edilen ürünler ve hizmetlerin değerleri, işe yarar oluşu, tamlığı, eksiksiz oluşu ve kullanışlı oluşuyla ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.
 4. Hizmet Sağlayıcı, ücretsiz tedarik edilen ürünlerin fiziki veya kanuni olarak ayıplı olmalarından dolayı ve yine ücretsiz tedarik edilen malların ve hizmetlerin kaliteleriyle ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Site vasıtası ile herhangi bir kişi tarafından verilen taahhütlerin yerine getirilmemeleri veya uygun olarak yerine getirilmemeleri veya bu kişilerin taahhütte bulunmaya yetkili olup olmadıkları konularında herhangi bir sorumluluk sahibi değildir.
 5. Hizmet Sağlayıcının ücret karşılığı tedarik edilen mal ve hizmetlerin kaliteleriyle ilgili sorumlulukları, ücretli hizmetlerle ilgili kanun maddeleri tarafından belirlenmektedir.
 6. Hizmet Sağlayıcı, Sitenin tamamının veya bir bölümünün hatasız bir şekilde çalışacağına dair herhangi bir garanti vermemektedir.
 7. Belirli bir Kullanıcı veya Mekana ait bilgilerin kanuna aykırı olduklarına dair bir resmi makamdan Hizmet Sağlayıcıya bir bildirim gelir de bu bilgilere erişim engellenirse, Hizmet Sağlayıcı, bu bilgilere erişimin engellenmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlardan söz konusu Kullanıcı veya Mekana karşı sorumlu tutulamaz.
F. Şikayet Bildirim Şekli ve İtiraz/İade Prosedürü

 1. Hizmet Sağlayıcı Sitenin doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için elinden gelen tüm makul eforu sarfedecektir ve Sitenin çalışmasıyla ilgili problemlerin çözümü ile ilgili destekte bulunacaktır.
 2. Siteyle ilgili uyarılar, şikayetler, öneriler ve hatalar 05304012406 nolu telefon aranarak bizzat yapılmalıdır. SMS veya başka kanallardan gönderilebilecek mesajlar Site tarafından görülemeyebilir.
 3. Yapılan şikayetlerin cevapları mümkün olan en kısa süre içerisinde Kullanıcının veya Mekanın elektronik posta adresine veya Whatsapp'dan mesaj olarak gönderilecektir.
 4. Sitenin çalışmasındaki aksaklıklar, sorunlar ve Siteden verilen hizmetlerle ilgili şikayetler Kullanıcı veya Mekan tarafından 14 gün içerisinde telefon aracılığı ile bildirilebilir.
 5. Bu şikayetler gönderildikten sonraki 14 gün içerisinde işleme alınırlar. Eğer bu süre içerisinde bu mümkün olmazsa Hizmet Sağlayıcı bu süre dolmadan önce bu gecikmenin nedenini ve yeni süreyi bildirecektir.
 6. Hizmet Sağlayıcı, şikayet eğer bu Kullanım Koşullarının veya kanunların hükümlerinin bilinmemesine veya Mekan ile yapılan imzalı sözleşmeye bağlı olarak ortaya çıkmış ise bu şikayeti işleme koymama hakkını saklı tutmaktadır.
 7. Tazminat taleplerinin mahkemelere intikal ettirilmesi, ancak Şikayet/İtiraz/İade prosedürü sonuçsuz kalırsa mümkündür.
G. Genel ŞartlarAydınlatma Metni

Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metni (" Aydınlatma Metni") ile Saba Grup Bilişim Teknolojileri ("Saba Grup Bilişim Teknolojileri") olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") uyarınca, Veri Sorumlusu sıfatıyla, sizi KVKK kapsamındaki aydınlatma yükümlülüğümüz çerçevesinde, aşağıda tanımlanan Kişisel Verilerinizin toplanma yöntemleri ve hukuki sebepleri, Kişisel Verilerinizi koruma yöntemlerimiz ve politikamız, işlenen Kişisel Veri örnekleri, veri sorumlusunun kimliği, Kişisel Verilerin işlenme amaçları, Kişisel Verilerinizin üçüncü kişilere ve/veya yurtdışına aktarımı ve KVKK kapsamında size tanınan haklara ilişkin olarak bilgilendirmek istiyoruz.

KVKK Kapsamında kişisel veri kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi (" Kişisel Veri") ve bunun bir özel türü olan Özel Nitelikli Kişisel Veri ise, ırk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayat, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri ("Özel Nitelikli Kişisel Veri") ifade eder. Bu kapsamda Kişisel Veri tanımı Özel Nitelikli Kişisel Verilerinizi de kapsamaktadır.

Kişisel Verilerinizi Toplanma Yöntemimiz ve Hukuki Sebepler
Saba Grup Bilişim Teknolojileri, yürütmüş olduğu tüm Kişisel Veri işleme faaliyetlerinde KVKK başta olmak üzere ilgili mevzuatta aranan tüm yükümlüklere uygun olarak hareket etmekte ve Kişisel Verilerinizin güvenli bir şekilde barındırılması ve Kişisel Verilerinizin hukuka aykırı biçimde kullanılmasının önlenmesi için gerekli güvenlik tedbirlerini almaktadır.

Kişisel Verilerinizin korunmasına yönelik politikamıza da bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İşbu Aydınlatma Metni'nde ifade edilen Kişisel Veri işlemeleri KVKK, ilgili mevzuat ve Saba Grup Bilişim Teknolojileri Kişisel Verilerin Korunması Politikası'na uygun surette gerçekleştirilmektedir.

KVKK gereğince, aşağıda sayılanlar ve bunlara ileride eklenebilecek sair kanallar vasıtasıyla Kişisel Verilerinizi otomatik yahut otomatik olmayan yollarla, sözlü, yazılı veya elektronik şekilde aşağıdaki yöntemlerle toplamakta ve KVKK Madde 5.1, Madde 5.2, Madde 6.2 ve Madde 6.3 kapsamında işlemekteyiz:

 • İnternet sitemiz (Site) ve ileride kurulabilecek sair internet sitelerimiz ("İnternet Sitesi") üzerinden aşağıdaki sayfalar başta olmak ancak bunlarla sınırlı olmaksızın otomatik veya otomatik olmayan yollarla elektronik olarak,
 • İnternet Sitelerinde yer alan mekanlara Mesaj Atma, Teklif ve Fiyat İsteme sayfaları, yorum bölümü ("Mesaj/Yorum Bölümü"),
 • İnternet Sitesi'nde yer alan Kullanım Koşullarının onaylanması ile gerçekleştirilen kayıtlar/üyelikler,
 • İnternet Sitesinde cihazlarınızla iletişim sağlayan çerezler ("Çerez") kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla elektronik olarak (çerezlerle ekseriyetle anonim veri toplanmaktadır),
 • Çeşitli sosyal medya kanalları üzerinde Saba Grup Bilişim Teknolojileri adına işletilen hesaplar ("Sosyal Medya") kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla elektronik olarak,
 • E-posta adreslerimiz ("E-posta") üzerinden yürütülen yazışmalar, Saba Grup Bilişim Teknolojileri'ya sair amaçlarla gönderilen kısa mesajlar ("SMS") veya multi medya mesajları ("MMS") dahil sair iletişim yöntemleri ile her türlü iletişim araçları ("İletişim Araçları") kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla yazılı, sözlü veya elektronik olarak,
 • Saba Grup Bilişim Teknolojileri'ya ait veya Saba Grup Bilişim Teknolojileri bünyesinde olmayıp üçüncü kişiler tarafından kurulan veya faaliyette bulunan tüm hizmet satış ve pazarlama ağı ("Satış Ağı") kanalıyla, satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetler kapsamında otomatik veya otomatik olmayan yollarla sözlü, yazılı veya elektronik olarak,
 • Saba Grup Bilişim Teknolojileri tarafından veya Saba Grup Bilişim Teknolojileri bünyesinde olmayıp üçüncü kişiler tarafından kurulan veya faaliyette bulunan tüm sair hizmet satışı sonrası hizmetler ağımız ("SSH") kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla sözlü, yazılı veya elektronik olarak,
 • Çağrı merkezlerimiz ("Çağrı Merkezi") kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla sözlü veya elektronik olarak,
 • Saba Grup Bilişim Teknolojileri'nin hizmet verdiği yahut hizmet aldığı grup şirketleri, iş ortakları, üretici firmalar veya hizmet/ürün tedarik ettiği firmalar gibi üçüncü kişiler kanalıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla sözlü veya elektronik olarak.
 • Tarafınızca internet siteniz, sosyal medya yahut sair Kişisel Verilerinizi alenileştirdiğiniz kanallar üzerinden otomatik veya otomatik olmayan yollarla sözlü veya elektronik olarak.
Hangi Kişisel Verilerinizi İşlemekteyiz
 • Bize Sağladığınız Kişisel Veriler: Yukarıda belirtilen kanallar üzerinden herhangi bir şekilde tarafımızla paylaştığınız her türlü Kişisel Veriyi işbu Aydınlatma Metni içerisinde yer alan esaslar ve amaçlar dahilinde işlemekteyiz. Bu kapsamda, İnternet Sitelerimiz üzerinden üyelik kaydı yahut hizmet satın alırken akdedilen profesyonel sözleşmeler ve mesafeli satış sözleşmeleri kapsamında paylaştığınız ad-soyad, doğum tarihi, diploma, öğrenim durumu, T.C. Kimlik numarası, telefon numarası, e-mail adresi, adres gibi Kişisel Verileriniz, İnternet Sitelerimizin Mekanlara mesaj atma formları ile aldığınız hizmetinin kullanımı esnasında paylaştığınız bilgileriniz ve mesajınız gibi Özel Nitelikli Kişisel Verileri de barındırabilecek Kişisel Verileriniz, Çağrı Merkezimiz ile gerçekleştirdiğiniz görüşmeler kapsamında paylaştığınız Kişisel Verileriniz, tarafımıza İletişim Araçları vasıtası ile ilettiğiniz Kişisel Verileriniz yahut bir hizmetin ifası için paylaştığınız Kişisel Verileriniz, bir yarışmaya veya ankete katıldığınızda sağladığınız Kişisel Verileriniz örnek olarak gösterilebilir.
 • Otomatik Yollarla Toplanan Kişisel Veriler Dahil Sair Bilgiler: Otomatik arama makineleri, görüntü ve ses kaydı cihazları veya Çerezler vasıtasıyla otomatik şekilde toplanan Kişisel Verinizi işbu Aydınlatma Metni içerisinde yer alan esaslar ve amaçlar dahilinde işlemekteyiz. Çerezler vasıtası ile toplanan veriler siz üye olmadığınız müddetçe anonim şekilde toplanmaktadır ve Kişisel Veri mahiyetinde değildir. Bu kapsamda bilgisayarınızı internete bağlamak için kullanılan Internet protokolü (IP) adresi; internet tarayıcısı eklenti türleri ve sürümleri, e-postalara ilişkin alındı ve okundu teyitleri; oturum açma; e-posta adresi; şifre; internet tarayıcısı türü ve sürümü gibi bilgisayar ve bağlantı bilgileri; saat ayarı; işletim sistemi ve platformu; satın alma geçmişi, konum, İnternet Sitelerimiz üzerinden girdiğiniz URL'ler, çerez numarası; görüntülediğiniz veya aradığınız ürünler ve müşteri hizmetleri numaramızı aramak için kullanılan her türlü telefon numarası ve güvenlik yahut hizmet kalitesini artırmak amacı ile alınan ses ve görüntü kayıtları gibi bilgiler ve Kişisel Veriler örnek gösterilebilir. Ayrıca Flash çerezleri ve internet tarayıcısı kanallarıyla sahteciliği önleme ve tanı amaçlı olarak cihazınızı tanımamıza yardımcı olacak Kişisel Veri niteliğinde olmayan teknik bilgileri de işleyebilmekteyiz.
 • Diğer Kaynaklardan Alınan Kişisel Veriler de Dahil Sair Bilgiler: Sizin hakkınızda diğer kaynaklardan da bilgi alabilir ve işbu Aydınlatma Metni içerisinde yer alan esaslar ve amaçlar dahilinde Kişisel Veri işleyebiliriz. Bu kapsamda, internet sitenizde yahut sair kanalda alenileştirdiğiniz mesleki bilgileriniz ve iletişim bilgileriniz, sosyal medya araçları üzerinden İnternet Siteleri'ne yapılan üyelik kayıtlarında sizin ilgili sosyal medya araçlarına daha önce vermiş olduğunuz izninize dayalı olarak tarafımızla paylaşılan Kişisel Verileriniz, iş ortaklarımız, bize Kişisel Verileriniz aktarılması kapsamında ilgili veri sorumlularına vermiş olduğunuz izne dayalı olarak topladığımız güncellenmiş adres bilgileri; hesap bilgileri, satın alma, sayfa görüntüleme bilgileri; aranan terim ve arama sonuçları gibi bilgiler, ödenmiş listelemeler (Sponsorlu Bağlantılar gibi) dahil olmak üzere arama sonuçları ve bağlantıları ve sahteciliğini önlemeye ve tespit etmeye yardımcı olmak ve bazı müşterilere ödeme kolaylığı sağlamak toplanan hesap numarası ve sair ödeme aracı bilgileri örnek olarak gösterilebilir.
Veri Sorumlusunun Kimliği
Yukarıda anılan kanallar vasıtasıyla paylaştığınız Kişisel Verileriniz bakımından Veri Sorumlusu, Ankara Ticaret Odasına kayıtlı, Mersis No: 22504974432800001 ve şirket merkezi Ahi Mesut Mah. 1789 cad. No:7 Daire:26 Etimesgut Ankara adresinde bulunan Saba Grup Bilişim Teknolojileri'dir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları
İşbu Aydınlatma Metni'nde anılan kanallardan, anılan yöntemlerle toplanan Kişisel Verileriniz aşağıdaki amaçlar dâhilinde Saba Grup Bilişim Teknolojileri tarafından işlenmektedir:

 • KVKK Madde 5.2 ve Madde 6.3 kapsamında;
 • Kanuni yükümlülüklerimizi (vergi mevzuatı, tüketicilerin korunmasına yönelik mevzuat, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, borçlar kanunu, ticaret kanunu ve sair mevzuat, telekomünikasyon mevzuatı, bankacılık mevzuatı gibi) yerine getirmek amacıyla: e-fatura, e-arşiv kapsamında yahut tüketici mevzuatının gerekli kıldığı durumlarda verilerinizin işlenmesi ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızanızı açıklayamayacak durumda olmanız halinde veya rızanıza hukuki geçerlilik tanınmayan sizin yahut bir başkasının hayat veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olan amaçlarla: satış temsilcimizin yanında meydana gelen meydana bir sağlık sorunu sonucunda acil bir müdahale gerekmesi halinde Kişisel Verilerinizin bilinciniz yerinde olmaksızın işlenmesi ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifası amacıyla: tarafımızca katılımcılarımıza Katılım Şartnamesi kapsamında taahhüt edilen tüm hizmetler dahil olmak üzere İnternet Siteleri ve Çağrı Merkezi aracılığıyla Saba Grup Bilişim Teknolojileri tarafından sunulmakta olan tüm hizmetlerin tarafınıza sağlanması, bu kapsamda gerekli durumlarda iletişime geçilmesi, üyelik etkinleştirme kapsamında üyelik ve müşteri desteği sağlanması, bu kapsamda gerekli durumlarda iletişime geçilmesi gibi yükümlülüklerimizin ifası kapsamında ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amacıyla: İnternet Siteleri, İletişim Araçları yahut Çağrı Merkezi üzerinden Saba Grup Bilişim Teknolojileri hizmetlerine ilişkin sizden gelecek soru, şikayet ve bildirimlerin cevaplanması ve çözüme kavuşturulması kapsamında işlemeler ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması amacıyla: satış ve satış sonrası hizmetler kapsamında kayıtların delil olarak tutulması kapsamında yapılan işlemeler ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermeksizin, meşru menfaatlerimizi korumak amacıyla: ses kaydı alınan Çağrı Merkezi tarafından hizmetin kalitesinin ölçülmesi, bu kapsamda ilettiğiniz taleplerinizin değerlendirilmesi ve çözüme kavuşturulması gibi işlemeler ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler örnek verilebilir.
 • Site'den mesaj atarak, seçeceğiniz semt ve çevresindeki sitede sürekli güncellenebilen/değişebilen mekanlardan (mekanların hepsinin tam listesini ve isimlerini bilmeden) mesaj ve fiyat/teklif istemek için yazacağınız/vereceğiniz kişisel tüm bilgilerinizin (ad, soyad, telefon, email ve yazacağınız mesaj içeriklerinin vb) sitedeki o anda kayıtlı ve her zaman değişebilen mekanlarla paylaşılabilmesi ve hem Site hem de mekanlar tarafından işlenmesi.
 • İnternet reklamcılığı, targeting, re-targeting (=hedefleme ve yeniden hedefleme), çapraz satış, kampanya, fırsat ve ürün/hizmet reklamları gibi size özel ürün ve hizmetlere yönelik fırsatların sunulması amacıyla işlenmesi,
 • İnternet Siteleri'ini ziyaretiniz esnasında kişiye özel içerik sağlanması amacıyla işlenmesi,
 • satış, tele-satış ve pazarlama faaliyetleri için yapılacak başta sizlere özel reklam, kampanya, avantajlar ve diğer faydaların sunulması ve sair pazarlama ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) çalışmalarının yürütülmesi amacıyla işlenmesi,
Ayrıca alenileştirdiğiniz Kişisel Verileriniz de açık rızanız olmaksızın yukarıda belirtilen sair amaçlarla işlenebilmektedir. Sosyal Medya kanalları, internet siteniz ve sair mecralarda alenileştirmiş olduğunuz Kişisel Verileriniz tarafımızca işlenmesi ve ilgili düzenleme kapsamında atfedilebilecek her türlü sair işlemeler bu duruma örnek gösterilebilir.

Yukarıdaki kanallardan, yine yukarıda ifade edilen yöntemlerle toplanan Kişisel Verileriniz KVKK Madde 5.1 ve Madde 6.2 kapsamında açık rızanızın alınması şartı ile aşağıdaki amaçlarla da işlenebilir:

 • İnternet Sitesi'nde yer alan sayfalar üzerinden Mesaj/Yorum Bölümleri aracılığıyla ilgili alanlarda anonim olmaksızın paylaşmış olduğunuz kişisel iletişim, sağlık verileriniz ve cinsel hayat verileriniz gibi Özel Nitelikli Kişisel Verilerinizin sunulan hizmetlerin şeffaflığının sağlanması, İnternet sitelerimizin faailiyetlerinin yerine getirilmesi amacıyla işlenmesi.
 • yeni ürün ve hizmet modellerinin oluşturulması amacıyla işlenmesi,
 • elektronik ticari iletilerin (kampanya, newsletter, müşteri memnuniyet anketleri, ürün ve hizmet reklamları gibi) gönderimi amacıyla işlenmesi,
 • hediye ve promosyon ve sair dergi/süreli yayın gönderimi amacıyla işlenmesi,,
 • kurumsal iletişim ve bu kapsamda sair etkinlik ve davetlerin düzenlenmesi ve bunlar hakkında bilgilendirme yapılması amacıyla işlenmesi,
 • Ayrıca Özel Nitelikli Kişisel Verilerinizin de açık rızanızın varlığı halinde KVKK Madde 5.2'de belirlenen amaçlarla ve burada (i)'den (viii)'e kadar belirlenen amaçlarla işlenmesi.
Kişisel Verilerinizin İşlenme Süresi
İşbu Aydınlatma Metni'nde anılan kanallar vasıtasıyla Saba Grup Bilişim Teknolojileri ile paylaşmış olduğunuz Kişisel Veriler, KVKK başta olmak üzere Kişisel Verilerin korunmasına ilişkin mevzuata ve diğer mevzuatta zorunlu kılınan sürelere uygun şekilde her halükârda yukarıdaki meşru amaçlar ortadan kalkmadığı müddetçe işlenecektir.

Kişisel Verilerinizin Üçüncü Kişilere ve/veya Yurtdışına Aktarılması
Saba Grup Bilişim Teknolojileri, işbu Aydınlatma Metni'nde anılan kanallardan, anılan yöntemlerle toplanan Kişisel Verilerinizi, KVKK ve sair mevzuat kapsamında ve işbu Aydınlatma Metni'nde anılan amaçlar dahilinde üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarabilir. Kişisel verileriniz:

 • Yukarıda KVKK Madde 5.2 ve Madde 6.3 kapsamında belirlenen amaçların varlığı halinde, yurtiçinde ve başta AB ülkeleri, Amerika, İngiltere, OECD ülkeleri, Hindistan, Çin ve Rusya olmak üzere yurtdışında bulunan depolama, arşivleme, bilişim teknolojileri desteği (sunucu, hosting, program, bulut bilişim), güvenlik, çağrı merkezi gibi alanlarda destek aldığımız üçüncü kişilerle, işbirliği yapılan ve/veya hizmet alınan Grup Şirketleri, iş ortakları, tedarikçi firmalar, bankalar, finans kuruluşları, hukuk, vergi vb. benzeri alanlarda destek alınan danışmanlık firmaları ve belirlenen amaçlarla aktarımın gerekli olduğu diğer ilişkili taraflar ile yetkili kurum ve kuruluşlara aktarılabilmektedir;
 • Yukarıda KVKK Madde 5.1 ve Madde 6.3 kapsamında yurtiçinde ve başta AB ülkeleri, Amerika, İngiltere, OECD ülkeleri, Hindistan, Çin ve Rusya olmak üzere yurtdışında bulunan belirlenen amaçlar bakımından açık rızanızın alınması şartı ile, pazarlama şirketleri, Grup Şirketleri, pazarlama desteği veren üçüncü kişi hizmet firmalarına (e-posta gönderimi, kampanya oluşturulması amacı ile reklam firmaları, CRM desteği veren firmalara açık rızanıza istinaden aktarılabilmektedir.
Ayrıca açık rızanıza istinaden Saba Grup Bilişim Teknolojileri'nun bir kısmının veya varlıklarının (marka, alan adı ve sair ticari işletme unsurları dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın) satılması durumunda Kişisel Verileriniz devralan gerçek ya da tüzel kişilere, bunların paydaşları, iş ortakları, aracıları, danışmanları da dahil olmak üzere yurtiçi ve yurtdışındaki üçüncü kişilere devrin gerektirdiği ölçüde aktarılabilir, işlem sürecinde bu üçüncü kişiler tarafından gerekli değerlendirmenin yapılması ile sınırlı ölçüde işlenebilir ve devir halinde devralan taraf varlıklarla birlikte bu varlıklara bağlı değerler olan Kişisel Verilerinizi kendisi veri sorumlusu olacak şekilde işlemeye devam edebilir.

Kişisel Verilerinize Erişim ve KVKK Kapsamında Haklarınız
KVKK madde 11 uyarınca Saba Grup Bilişim Teknolojileri'ye başvurarak;

 • Kişisel Verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel Verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel Verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel Verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Amaç, süre ve meşruiyet prensipleri dâhilinde değerlendirilmek üzere Kişisel Verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • Kişisel Verilerinizin düzeltilmesi, silinmesi ya da yok edilmesi halinde bu işlemlerin Kişisel Verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen Kişisel Verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi durumunda aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme,
 • Kişisel Verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi ve bu sebeple zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme,
haklarına sahipsiniz.

Bu kapsamda, yukarıdaki haklarınıza ilişkin talebinizi Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından belirlenen şartları taşıyacak şekilde oluşturarak aşağıda verilen ve zaman zaman değişebilecek olan e-posta adresimize bize daha önce bildirdiğiniz ve sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinizden göndereceğiniz e-posta ile güvenli elektronik imzalı veya mobil imzalı olarak aşağıda yer alan ve zaman zaman değişebilecek olan posta adresimize ıslak imzalı bir dilekçe ile elden ya da noter aracılığıyla teslim edebilir ve ileride bunlara eklenebilecek Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından belirlenen diğer yöntemlerle gönderebilirsiniz. Lütfen güncel başvuru yöntemlerini başvuru öncesinde mevzuattan teyit ediniz. Saba Grup Bilişim Teknolojileri, talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Taleplerin Saba Grup Bilişim Teknolojileri tarafından sonuçlandırılmasına ilişkin ayrıca bir maliyet doğması hâlinde Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücretler Saba Grup Bilişim Teknolojileri tarafından talep edilebilir.

Posta adresi : Ahi Mesut mah. 1789 cad No:7 Daire: 26 Etimesgut Ankara

E-posta adresi : [email protected]